Belgesel Kanalları

TRT Belgesel Kanalını İzliyorsunuz.

Ayrıca Sitemizde bulunan bazı belgesel filmlerini izleyebilirsiniz Filmlerin kısa açıklamaları aşşağıda yer almaktadır. keyifli seyifler dleriz

Fatih Sultan Mehmet’in hayatını anlatan belgesel

İleri görüşlülüğü, siyasi ve askeri dehası, cesareti ve İslama hizmet idealiyle yaşamış bir Padişah. Bir çağı kapatıp, yeni bir çağı başlatan Fatihler Fatihi. Onun rönesansı başlatan Çağ açıcılığı, atını denize sürmesi, gemileri karadan yürütmesi ve güzel şehir İstanbul’u fethinin tarihe damga vurması Fatih denince ilk akla gelen şeyler elbette.Ancak Fatih Sultan Mehmet’in kişiliği, prensipleri bu günde bizlere örnek olacak nitelikte. Bu belgesel filmde Osmanlı’nın en önemli Padişahlarından Fatih Sultan Mehmet Han’ın hayatını ve yaşam tarzını izleyebilirsiniz.

Karıncaların Mucizesi Belgeseli

Çağımızda ki büyük şehirler milyonlarca insanın bir araya gelmesiyle oluşmuştur. Toplumda huzur e güvenin sağlanması için ise her zaman kanunlara ve kurallara ihtiyaç olmuştur. Aksi taktirde düzeni sağlamak imkansızdır. Çağımızdaki toplumsal yaşamın bir başka gerçeği ise bireyselliktir. Toplumda ki her bireyin kendine göre amaçları ve planları vardır. Çoğu birey öncelikle kendi çıkarlarını düşünür. Bu yüzden dünyanın bir başka tarafında ise yardıma muhtaç insanlar vardır. Karıncalar ise tam tersine daima düzeni bozmayan, sadece kendisi için değil tüm karınca toplumu için çalışan inanılmaz mucizevi hayvanlardır. Bu belgeselde karıncaların mucizevi hayatlarını izleyebilirsiniz.


Derinlerin Mucizeleri

Uzayın karanlıklarından bakıldığında Dünyamız masmavi bir gezegendir. Dünyamızın bu sıradışı renginin sebebi yüzeyinin %70’ni kaplayan sudur. Sahip olduğu su ile dünya uzay çölünün ortasında bir vaha gibidir. Yeryüzündeki hayat yalnızca karada görüklerimizden ibaret değildir. Gözlerden uzak zengin bir denizaltı yaşamı vardır. Okyanuslar her biri kendine özgü tasarımları ile birbirinden farklı canlılar barındırır. Bu belgesel filmde denizler altındaki gizemli yaşam anlatılmaktadır.

Mucize Element Karbon

İçinde yaşadığımız evrenin tüm fiziksel dengeleri, canlı yaşamı için özel olarak ayarlanmıştır. Evrenin genel yapısı, Dünyamızın bu evren içindeki yeri, yerkürenin fiziksel özellikleri, hava, ışık ve su tam olarak bizim ihtiyaç duyduğumuz özelliklere sahiptir. Molekül seviyesine indiğimizde ise, bu özel tasarım kendisini daha açık ve benzersiz bir şekilde gösterir. Karbon bir çok yönüyle, diğer elementlerden farklı özellikler gösterir. Bu belgesel filmde karbon elementinin özelliklerini ve canlılar için önemini izleyebilirsiniz.İçinde yaşadığımız evrenin tüm fiziksel dengeleri, canlı yaşamı için özel olarak ayarlanmıştır. Evrenin genel yapısı, Dünyamızın bu evren içindeki yeri, yerkürenin fiziksel özellikleri, hava, ışık ve su tam olarak bizim ihtiyaç duyduğumuz özelliklere sahiptir. Molekül seviyesine indiğimizde ise, bu özel tasarım kendisini daha açık ve benzersiz bir şekilde gösterir. Karbon bir çok yönüyle, diğer elementlerden farklı özellikler gösterir. Bu belgesel filmde karbon elementinin özelliklerini ve canlılar için önemini izleyebilirsiniz.

Leave a Reply