KANAL D

Kanal D Canli Yain Akışını izleyemiyorsanız kanal D official sitesini ziyaret edebilirsiniz.

KANAL D 16 Eylül 1993 tarihinde Ayhan Şahenk tarafından kurulan Şuan Doğan Holding e Bağlı Ulusal Televizyon kanalıdır. Tüm Türkiye’ye yayın yapan ulusal kanal, genelde dizi filmleriyle ön plana çıkmıştır ve 84 yerli ve 13 yabancı dizi ile, 93 yerli ve 9 yabancı dizi yayınlamış Show TV’den sonra en çok sayıda televizyon dizisi yayınlamış Türk televizyon kanalıdır.
http://www.kanald.com.tr

Yayın Açılmıyorsa KANAL D Resmi Web Sayfanızda izlemek için Tıklayınız…
Kanal D Yayın Akışı İçin Tıklayınız…

16 Eylül 1993 tarihinde Ayhan Şahenk tarafından kurulan Kanal D; sırasıyla Star TV, Teleon TV, Show TV, Kanal 6, HBB, TGRT, atv ve Cine5’den sonra Türkiye’nin dokuzuncu özel televizyon kanalı olmuştur. Kanalın hisseleri 17 Ekim 1994 tarihinde Aydın Doğan’a satılmış ve kanalın logosu değişerek bugünkü hâlini almıştır. 2004 yılında, analog yayının yanı sıra sayısal yayın yapmaya da başlamıştır. Diğer tüm Avrupa ülkelerine Türkçe yayın yapanAlmanya merkezli Euro D kanalın Türkiye dışındaki şubeleridir. Kanal D, ayrıca Türkiye’de yüksek çözünürlükle (HD) yayın yapan ilk ulusal televizyon kanalı olan Kanal D HD’yi yayına sokmuştur. Kanal D’de yayınlanan birçok program, bu kanaldan yüksek çözünürlükle izlenebilmektedir. Kanal D Ana Haber Bülteni’ni hafta içi Mehmet Ali Birand, hafta sonu ise Serdar Cebe sunmaktadır. Spor Gündemi’ni Hafta İçi Emre Tilev, Hafta sonu ise Gökhan Telkenarsunmaktadır. 32. Gün programını her Perşembe gecesi Mehmet Ali Birand sunmaktadır. Fatmagül’ün Suçu Ne?, Hanımın Çiftliği, Kavak Yelleri, Öyle Bir Geçer Zaman ki gibi diziler Kanal D’nin en çok beğenilen dizileri arasında yer almıştır. Kanal D 2006 yılından itibaren her yıl Türkiye’nin en çok izlenilen kanalı durumundadır.[kaynak]
21 Nisan 2011’de logosunu üç boyutlu yapmış ve logonun ortasındaki daire dönen bir küre olmuştur.

Kanal D, Aydın Doğan’ın sahibi olduğu Doğan Holding’in Türkiye’de yayın yapan ulusal televizyon kanallarından biridir. Tüm Türkiye’ye yayın yapan ulusal kanal, genelde dizi filmleriyle ön plana çıkmıştır ve 84 yerli ve 13 yabancı dizi ile, 93 yerli ve 9 yabancı dizi yayınlamış Show TV’den sonra en çok sayıda televizyon dizisi yayınlamış Türk televizyon kanalıdır. 2009 yılı itibarıyle Türkiye’de en çok izlenen kanal ünvanını elde etmiştir. Kanalın spor müdürü İlker Yasin’dir.

Leave a Reply